Zasilacz awaryjny

Zasilacz awaryjny

Właściciele firm, przedsiębiorcy, a nawet zwykli użytkownicy komputerów stacjonarnych decydują się na używanie urządzeń zasilających awaryjnie ich sprzęty elektroniczne. Wiąże się to z tym, że coraz częściej nasze urządzenia z których korzystamy na co dzień narażone są na nieprzewidzianie zmiany lub braki w zasilaniu. Jeśli więc ktoś ma w planach zakupić do swojego biura, domu zasilacz awaryjny powinien poznać kilka cech jakie musi spełniać dobry zasilacz UPS.Cecha numer jeden to oczywiście prosta dla każdego użytkownika obsługa zasilacza awaryjnego. Przejawia się to poprzez jeden widoczny, odpowiednio oznaczony włącznik/wyłącznik zasilacza awaryjnego. Wygląd takiego guzika powinien być charakterystyczny, aby nawet najmniej doświadczonemu użytkownikowi zapewnić bezstresową obsługę tego urządzenia.

Kolejnym czynnikiem który wpływa na to, aby zasilacz awaryjny był dobry jest jego obudowa. Wszystko powinno być wykonane z bezpiecznego materiału który zagwarantuje użytkownikowi stu procentowe bezpieczeństwo podczas korzystania z zasilacza. Przede wszystkim są to obudowy zasilaczy awaryjnych wykonane z metalu, który posiada właściwości przyjazne występującym w nim wartościom elektrycznym. Ważnym szczegółem w obudowach jest ich szczelność ponieważ otwarte miejsca w przypadku zasilaczy awaryjnych mogą być bardzo niebezpieczne przy tak wielkiej mocy jaką generuje zasilacz.

Mniej istotne, ale nadal ważne cechy dotyczą standardów w jakich wykonywany jest zasilacz awaryjny. Powinny one dotyczyć standardów przyjętych w krajach Unii Europejskiej co do kwestii napięcia płynącego w gniazdku (230V), standardowego okablowania zasilacza oraz spełniania norm ISO. Dla bezpieczeństwo użytkownika każdy zasilacz awaryjny powinien posiadać filtry przeciwzakłóceniowe oraz specjalne uziemienia chroniące przed przeładowniami.

Zasilanie awaryjne, UPS APC UPS, zasilanie rezerwowe.